Bestil TennisKids-materialerne til jeres klub
For at komme i gang med TennisKids kan klubben bestille spillerkort med nøglering og/eller håndbøger. I bestemmer selv, hvor mange I har brug for.
| Materiale | Pris |
|---|---|
| Spillerkort inkl. nøglering | 25 kr. pr. stk. |
| Håndbog | 50 kr. pr. stk. |
Priserne er ekskl. fragt.
Når klubben bestiller TennisKids-materialer, får I samtidig adgang til TennisKids’ træner-app, hvor trænerne blandt andet kan følge spillernes udvikling og finde inspiration til træningen.
I bestemmer selv antal
Der er ikke noget fast minimumsantal. Klubben kan købe præcis det antal spillerkort og/eller håndbøger, der passer til jeres behov.
Eksempel:
Har I 15 børn, kan I bestille 15 spillerkort. Har I brug for tre håndbøger til klubbens trænere, kan I bestille tre håndbøger.
Sådan bestiller I
Skriv til rgr@tennis.dk med oplysninger om:
- Klubbens navn
- Antal spillerkort inkl. nøglering
- Antal håndbøger
Så hjælper vi jer videre med bestillingen.
BESTIL TENNISKIDS-MATERIALER
Følg udviklingen – og find inspiration til træningen
TennisKids-appen giver trænere og klubber et enkelt og overskueligt værktøj til at følge spillernes udvikling og arbejde med konkrete træningsmål.
I appen kan du blandt andet registrere og følge spillernes udvikling og finde inspiration i et mediebibliotek med øvelsesvideoer, der knytter sig til de forskellige faser og niveauer i TennisKids.
Alle trænere og klubber kan gøre brug af TennisKids-appen, som findes på tenniskids.app.
Har du spørgsmål til appen eller brug for hjælp til at komme i gang, kan du kontakte Rasmus Gråskov på rgr@tennis.dk eller telefon +45 21 48 28 04 – eller Andreas Berner på anb@tennis.dk eller telefon +45 28 29 73 66 – i Dansk Tennis Forbund for at høre mere om mulighederne.