Mød os

Her kan du se alle politikere, medarbejdere, konsulenter og instruktører, som er en del af Dansk Tennis Forbund.

Bestyrelsen

Henrik Maris

Bestyrelsesmedlem

henrik.maris@gmail.com

Henrik Thorsøe Pedersen

Formand

htp@tennis.dk
+45 28 60 60 40

Jan Winther

Kasserer

jawi@privat.dk
+45 50 70 13 17

Joakim Thörring

Bestyrelsesmedlem

joathoe@gmail.com

Kai Holm

Bestyrelsesmedlem

formand@ftutennis.dk
+45 30 28 70 67

Lars Gulmann

Bestyrelsesmedlem

formand@oresundtennis.dk

Pia Vedel Ankersen

Bestyrelsesmedlem

formand@jtu.dk
+45 24 98 49 28

Thomas Kønigsfeldt

Næstformand

tkonigsfeldt@gmail.com

Appeludvalget

Christian Kurt Nielsen

Appeludvalgsmedlem

dtf@tennis.dk

Jørgen Torpe Kann

Appeludvalgsmedlem

dtf@tennis.dk

Søren Arentoft

Appeludvalgsmedlem

dtf@tennis.dk

Medarbejdere

Vi hører rigtig gerne fra dig. Også på telefonen. Du skal bare huske, at vores telefontider er 9-15 og 9-13 (fredag).

Emil Bødker

Klubudviklingskonsulent

eb@tennis.dk
+45 51 90 86 01

Helene Damgaard

Bogholder

hd@tennis.dk
+45 43 26 26 77

Jens Anker Buus Andersen

Sportschef

jaa@tennis.dk
+45 20 14 13 51

Klaus Nørby Jakobsen

Direktør

knj@tennis.dk
+45 26 27 98 99

Lars Elkjær

Klubudviklingsansvarlig

le@tennis.dk
+45 21 31 31 00

Lone Bech

Koordinator for Uddannelse og Elite & Talent

lbb@tennis.dk
+45 43 26 26 64

Mia Mønster

Turneringskonsulent

mim@tennis.dk
+45 43 26 26 67

Michael Østergaard Hansen

moh@tennis.dk
+45 60 22 04 74

Signe Hein Larsen

Sponsor- og eventkoordinator

sh@tennis.dk
+45 43 26 26 62

Simon Dahl Verner

Uddannelses- og Tennis10-ansvarlig

sv@tennis.dk
+45 31 76 59 00

Tom Gustavsen

Turneringskonsulent (deltid)

tg@tennis.dk
+45 43 26 26 58

Konsulenter

Carl Toft

Freelance klubkonsulent Sjælland og Lolland Falster

ctdk@tdcadsl.dk
+45 28 71 72 02

Daniel Mølgaard Nielsen

Freelancekonsulent - Officials

officials@tennis.dk
+45 40 24 52 82

Frits Rasmussen

Freelance klubkonsulent Jylland

frasmussen@stofanet.dk
+45 22 43 22 67

Jens Erik Dalgaard Jensen

Freelance klubkonsulent Fyn

jedj@mail.dk
+45 20 67 66 65

Jens Wessberg

Teknisk Konsulent (ekstern)

kontakt@jenswessberg.dk
+45 40 38 19 60

Jørgen Nørgaard

Klubkonsulent Jylland

tennis@jnorgaard.dk
+45 25 56 30 69

Kenneth Jensen

Turneringsleder DTF Cup

dtfcup@tennis.dk
+45 23 88 43 68

Michael Grube Andersen

Freelance klubkonsulent Fyn

Michael@Grube-Andersen.dk
+45 40 89 55 11

Morten Hedegaard

Konsulent - Padel

padel@tennis.dk
+45 71 72 10 73