Mød os

Her kan du se alle politikere, medarbejdere, konsulenter og instruktører, som er en del af Dansk Tennis Forbund.

Bestyrelsen

Bestyrelsen i Dansk Tennis Forbund består af ni medlemmer. De seks vælges på DTF’s generalforsamling. De tre sidste udpeges af unionerne FTU, JTU og Tennis Øst.

Christian Lunøe

Formand - Ansvar for sponsorer, donationer og kommunikation

clu@tennis.dk
+45 26 44 17 01

Dorte Klüwer

Ansvar for pickleball og kørestolstennis, samt børneprojekt

DTF.dorte.kluwer@gmail.com

Joakim Thörring

Kasserer - ansvar for padel

joathoe@gmail.com

Jørgen Torpe Kann

Ansvar for klubudvikling

jtk@dyrberg.nu

Mads Brix

Ansvar for turnering

mads@madsbrix.dk

Martin Ravnholt

Ansvar for Elite & talent

mravnholt@gmail.com

Michael Grube Andersen

Bestyrelsesmedlem

Michael@Grube-Andersen.dk

Peder Helmuth Hansen

Ansvar for dataindsamling

tennisphh@gmail.com

Rasmus Gråskov

Ansvar for uddannelse

rgraaskov@live.dk

Medarbejdere

Vi hører rigtig gerne fra dig. Også på telefonen. Vores telefontider er 10-15, fredag 10-13.

Anja Kostecki

Teamleder for Turnering og Kommunikation/Marketing

ako@tennis.dk
+45 40 41 21 96

Bo Andersen

Turneringskonsulent

boa@tennis.dk
+45 24 75 21 13

Emil Bødker

Direktør

eb@tennis.dk
+45 51 90 86 01

Emilie Fuldby

Studentermedhjælper

emf@tennis.dk

Frederik Løchte Nielsen

Davis Cup-kaptajn og Elitemiljøtræner

fln@tennis.dk

Jens Anker Buus Andersen

Sportschef

jaa@tennis.dk
+45 20 14 13 51

Kim Hansen

Juniorlandstræner

kh@tennis.dk
+45 25 70 97 06

Levar Harper

Elitemiljøtræner

leh@tennis.dk

Lone Bech

Uddannelses- og Elite & Talent-koordinator

lbb@tennis.dk
+45 24 75 19 69

Mads Bojsen

Padelturneringskonsulent

mab@tennis.dk
+45 51 41 61 50

Mathilde Køhl Jørgensen

Kommunikationskonsulent

mkj@tennis.dk
+45 24 75 16 61

Mia Mønster

Turneringskonsulent

mim@tennis.dk
+45 24 75 28 81

Nathali Thorius

Uddannelseskonsulent

nat@tennis.dk
+45 40 48 97 33

Nicklas Junge

Turneringskoordinator (deltid)

nij@tennis.dk

Rasmus Rosendahl

Projektkonsulent og Teamleder for Trænerhuset

rar@tennis.dk
+45 28 40 82 40

Thomas Hansen

Kommunikations- og presseansvarlig

tha@tennis.dk
+45 23 34 77 24

Tom Gustavsen

Turneringskonsulent (deltid)

+45 51 50 93 41

Trænere

Johan Stampe

DTF Trænerhus træner

jst@tennis.dk

Kim Horneman

DTF Trænerhus træner

kih@tennis.dk

Sebastian Alferez

Forbundstræner Padel

sea@tennis.dk

Tore Deleuran-Skjold

Forbundstræner Padel

tds@tennis.dk

Konsulenter

DGI og Dansk Tennis Forbund arbejder tæt sammen. Tag fat i din lokale konsulent, hvis du har spørgsmål om klubudvikling eller indsatserne i Bevæg dig for livet – Tennis.

Henrik Lange Sørensen

DGI Fyn / Sydvest / Sønderjylland

Henrik.Soerensen@dgi.dk
+45 30 12 42 24

Jakob Boye-Møller

DGI Midt- og Vestsjælland og DGI Storstrømmen

jakob.boye-moeller@dgi.dk
+45 20 51 78 35

Kasper Fruergaard

DGI Bornholm

Kasper.Fruergaard.Nissen@dgi.dk
+45 20 71 25 96

Kåre Møller Jensen

DGI Sydøstjylland

Kaare.Moeller.Jensen@dgi.dk
+45 21 60 86 40

Lars Elkjær

Konsulent - DGI Tennis Landsplan

lars.elkjaer@dgi.dk
+45 21 31 31 00

Lasse Todberg

DGI Nordjylland

Lasse.Todberg@dgi.dk
+45 25 74 77 71

Line Lauridsen

DGI Nordsjælland & DGI Storkøbenhavn

Line.Lauridsen@dgi.dk
+45 21 31 27 35

Lorenz Sønderby

Prjektleder for Bevæg Dig For Livet - Tennis

ls@tennis.dk
+45 24 61 14 04

Mads Aae

DGI Nordjylland

Mads.Aae@dgi.dk
+45 22 88 28 01

Mik Hulgaard

DGI Østjylland

Mik.Hulgaard@dgi.dk
+45 20 51 77 42

Morten Hedegaard

Padel- og pickleballkonsulent

morten.hedegaard@dgi.dk
+45 71 72 10 73

Thomas Munk

DGI Midt-, Vest- og DGI Nordjylland

Thomas.Munk@dgi.dk
+45 51 41 88 66

Appeludvalget

Appeludvalget vælges på DTF’s generalforsamling for en treårig periode.

Christian Kurt Nielsen

Appeludvalgsmedlem

dtf@tennis.dk

Søren Arentoft

Appeludvalgsmedlem

dtf@tennis.dk

Troels Bay Simonsen

Appeludvalgsmedlem

dtf@tennis.dk